مجموعه برینگ های ایگرگ
Y-Bearing units
Eccentric locking collar
But also available with
Cylindrical locking collar
Adapter sleeve or grub
Screw locking.
طوقه قفلی نامتقارن، با طوقه قفلی متقارن،
بوش تبدیل و پیچ بی سر نیز تولید می شوند
منظور از مجموعه، بلبرینگ ایگرگ همراه با محفظه Housing است. مجموعه ساده و اقتصادی بوده و در ماشین آلات کشاورزی، راهسازی، نساجی، تسمه نقاله، صنایع غذایی و بسته بندی کاربرد دارد. بلبرینگ آن در اصل مانند بلبرینگ شیار عمیق است که در دو طرف کاسه نمد داشته و سطح حلقه بیرونی آن قوسی شکل است. محفظه نیز از جنس چدن یا فولاد بوده و در اشکال مختلف تولید می شود و سوراخ داخل آن یعنی محل نشستن برینگ جهت تطابق با آن قوسی شکل است.
مجموعه، ناهمراستائیهای اولیه شافت را می تواند جبران کند، ولی قادر به حرکت در امتداد محوری نیست. لذا در استفاده از این نوع برینگ ها، طول شافت باید کوتاه بوده و در ضمن در زیر محفظه، واشرهای فلزی موجدار گذاشته شود تا بلبرینگ در معرض تنشهای اضافی، ناشی از عوامل مختلف نظیر انبساط حرارتی قرار نگیرد.
بلبرینگ ایگرگ Y-Bearings
همانگونه که قبلاً گفته شد، این نوع بلبرینگ ها، نوع تغییر شکل یافته بلبرینگ های شیار عمیق هستند. انواع مختلف آن بر اساس روش تثبیت شافت به دسته های ذیل تقسیم می شوند:
- بلبرینگ با طوقه قفلی نامتقارن Eccentric locking collar و پیچ بی سر (شکل 1 صفحه روبرو):
در مواردی استفاده می شود که جهت چرخش شافت ثابت است. حلقه داخلی آنها نیز در دو نوع کشیده شده از یک سمت و دو سمت تولید می شود (شکل 2). (این حلقه کشیده شده به تثبیت بهتر شافت کمک می کند). هر دو سری در حلقه بیرونی خود سوراخهای مخصوص روانکاری دارند. طوقه قفلی نیز همراه با پیچ بی سری که در آن تعبیه شده باعث تثبیت بیشتر شافت می شود.
- بلبرینگ با سیستم قفل کننده پیچ بی سر Grub (set) Screw locking (شکل 3):
این سری در برینگ داخلی خود دو پیچ بی سر دارند که بدین وسیله باعث تثبیت برینگ می شود.
این بلبرینگ در مواردیکه جهت چرخش شافت متغیر باشد، مناسب است. حلقه داخلی از دو طرف کشیده شده (محکم نگه داشتن بهتر شافت) و دو سوراخ مخصوص روانکاری نیز در حلقه بیرونی وجود دارد. (نوع بدون سوراخ روانکار نیز تولید می شود).
- بلبرینگ با بوش تبدیل (شکل 4):
سریهای خاصی از این برینگها به منظور کاربرد در مواردیکه جهت دوران تغییر می کند و سرعت زیاد و چرخش آرام مورد نیاز باشد با بوش تبدیل تولید می شوند. این سری با سوراخ مخصوص روانکاری یا بدون آن تولید می شوند. بوش تبدیل همراه با مهره و واشر قفلی آن نیز فسفاته شده هستند.
- تثبیت (موقعیت دهی) با انطباق تداخلی (شکل 5):
سریهای خاصی نظیر 1763(00)-2RS1 , 1762(00)-2RS1 با انطباق تداخلی جا زده می شوند. معمولاً بدون سوراخ روانکار تولید می شوند، ولی با سوراخ نیز می تواند ساخته شود (پسوند B). در سرعتهای بالا وقتی جهت دوران متغیر باشد، استفاده از این نوع مناسب است.
بلبرینگ های مورد بحث معمولاً برای شافت های متریک از اندازه قطر 12mm الی 100mm و شافت های اینچی 8/5 الی 4 تولید می شوند. تمامی آنها کاسه نمد داشته و با گریس مناسب نیز پر شده اند.
کاسه نمدها در بلبرینگ های ایگرگ کلاً از نوع مالشی rubbing seals بوده و ممکن است اندکی از نظر طراحی با هم تفاوت داشته باشند. (اشکال زیر صفحه).
کاسه نمدهایی که در سریهای YAJ2, YAR2, YEL2, YET2 مصرف می شوند شامل یک واشر فولادی پرس شده و یک لایه لاستیک ولکانیزه شده است. (1)
لایه فلزی فاصله خیلی کمی را با حلقه داخلی تشکیل می دهد، ولی لایه لاستیکی که در پشت لایه فلزیست به حلقه داخلی مماس است. در شرایط محیطی آلوده تر یک لایه محافظ اضافی که از جنس فولاد بوده، در جلوی کاسه نمدهای بلبرینگ قرار می گیرد و به حلقه داخلی می چسبد (2) این لایه به نام فلینجر Flinger معرفی می گردد (پسوند 2F در جلوی برینگ).
تحت شرایط باز هم مشکل تر می توان از محافظهایی که فلینجر توپر Flocked Flinger نامیده شده و شامل یک فولاد پرسی روکش شده با یک لایه پلی آمیدی است در جلوی کاسه نمدهای خود برینگ استفاده نمود. (پسوند 2FF شکل 3).
آب بندی این نوع کاسه نمدها در برابر رطوبت، گل، خاک و ماسه و نظایر آن بسیار مؤثر است. در بعضی از سریها نظیر 17262(00) نیز استفاده از کاسه نمدهای لاستیکی معمولی (RS1) مرسوم است (4). کاسه نمد شامل یک واشر فولادی است که با لایه لاستیک ولکانیزه، روکش شده است.
قفسه این برینگ ها اکثراً فیبری بوده و در بعضی سریهای بزرگ 3620(00) فولادیست. سرعت مبنای بلبرینگ های مورد نظر بستگی زیادی به طرز قراردهی آنها بر روی شافت و نوع کاسه نمد آن دارد. جدول مقادیر سرعت مبنا در زیر صفحه آورده شده است.
قابلیت تحمل بار محوری نیز بستگی زیادی به نوع تثبیت برینگ بر روی شافت دارد. برینگهای با طوقه قفلی نامتقارن یا پیچ بی سرتا 20% بار دینامیکی مبنا، قدرت تحمل بار محوری را دارا هستند. در برینگهایی که بوش تبدیل دارند، این مقدار بستگی به گشتاور مصرف شده در بستن مهره دارد که اگر این مقدار معادل مقادیر توصیه شده در جدول صفحه 238 باشد، قدرت تحمل بار محوری به 15 تا 29 درصد بار دینامیکی می رسد. در برینگهایی که با انطباق تداخلی جازده می شوند، مقدار تحمل بار محوری به موقعیت محوری برینگ بستگی دارد و بهرحال نباید از 0.25 بار استاتیکی مبنا تجاوز کند.

Leave a comment

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.