مهدی صابر در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: کارخانه بلبرینگ سازی ایران در تبریز به عنوان یکی از 100 برند معتبر ایرانی در بازارهای جهانی با قدمت بیش از 40 ساله خود در سالهای اخیر فراز و نشیب های زیادی را پشت سر گذاشت که نبود مدیریت متمرکز یکی از این مسائل بود و باعث به رکود کشیده شدن فعالیت های آن شد اما اکنون این کارخانه پس از احیای دوباره گام های بلندی را برای پیوستن به بازارهای جهانی برداشته است.

وی اظهار داشت: با مدیریت جدید این شرکت که به بخش خصوصی واگذار شده است فعالیت های گسترده ای برای رونق کار این کارخانه معتبر استان و کشور صورت گرفته به نحوی که در سفرهای خارجی انجام شده برای جذب بازارهای جدید بین المللی نام و آوازه این شرکت همچنان با قدرت می درخشد.

صابر افزود: فعالیت رو به رشد این واحد صنعتی با قدرت از سال گذشته آغاز شد اما اگر شرایط فعلی پیش نمی آمد بسیاری از برنامه های پیش بینی شده محقق می شد با این حال روند موجود ما را بر آن داشت تا در تهیه مواد اولیه رو به داخلی سازی بیاوریم.

مدیرکارخانه بلبرینگ سازی ایران گفت: نخستین اقدامی که در دست انجام است ایجاد واحد فورج در این کارخانه است که علاوه بر تامین رینگ مورد نیاز بلبرینگ های شرکت توسط متخصصان بومی امکان اشتغال غیر مستقیم برای بیش از 500 صنعتگر تبریزی مرتبط با کارخانه را در زمینه ماشین های تراش و ابزار دقیق فراهم می کند.

صابر ادامه داد: فولاد آلیاژی مورد نیاز این کارخانه نیز که قبلا از خارج کشور تهیه می شد توسط یک شرکت یزدی در حال تامین است و صرفه جویی عمده ای در خصوص ارز برای کشور و کارخانه صورت خواهد گرفت.

وی ابراز داشت: در زمینه تامین سنگ های صنعتی مورد استفاده با یک شرکت اصفهانی وارد همکاری شده ایم و بیش از 70 تا 80 درصد سنگ های پولیش و غیره تا یک ماه آینده تامین می شود.

طلب 10 میلیارد تومانی بلبرینگ سازی تبریز از خودرو سازان داخلی

مدیر اجرایی و مشاور مدیرعامل بلبرینگ سازی ایران نیز در ادامه این گفتگو اظهار داشت: تلاش ما بر این است تا این برند ایرانی را تبدیل به یکی از موفق ترین نام های تجاری در جهان کنیم و بر همین اساس بر روی کمک فرد به فرد پرسنل این شرکت حساب باز کرده ایم.

آیدین ناجی پور اظهار داشت: هم اکنون این شرکت 10 میلیارد تومان از تولیدکنندگان داخلی خودرو طلب دارد که در صورت تزریق آن به این صنعت توانایی تولید و توسعه ما بالا می رود.

وی ادامه داد: انتظار اهالی صنعت کشور حمایت دولت از آنهاست و تلاش داریم در سال تولید ملی حمایت از کار و سرمایه ایرانی به این مهم دست یابیم اما اگر حمایت ها تنها جنبه بازدارندگی داشته باشند و بانک ها و قوانین دولتی همکاری لازم را نداشته باشند متاسفانه این خواسته مورد بی مهری قرار خواهد گرفت.

ناجی پور تاکید کرد: با فشارهای موجود بر کشورمان همه می کوشیم از وابستگی های خارجی خود بکاهیم و اکنون با همکاری واحدهای داخلی در کشور و مبادله تجربیات و سرمایه گذاری های مشترک توانسته ایم انحصار تولید بسیاری از محصولات وارداتی را بشکنیم و تبدیل به یک محصول ایرانی با کیفیت بالا کنیم.

مدیر اجرایی بلبرینگ سازی ایران افزود: همکاری ما با بخش دانشگاهی کشور نماد عینی ارتباط صنعت با دانشگاه است و توانسته ایم در شش ماه گذشته 40 متخصص دانشگاهی را برای بخش تحقیق و توسعه کارخانه جذب و بسیاری از سیستم های قدیمی تولید و ماشین آلات فرسوده را مورد بازنگری و تعمیرات قرار داده و در برخی موارد ماشین های جدید را طراحی و روانه خط تولید کنیم.

ناجی پور با تاکید بر اینکه محصولات این کارخانه در جهان بی رقیب هستند گفت: وقتی خودروساز سخن از به صرفه نبودن خرید محصول ایرانی می کند و رو به بازار وارداتی می گذارد دست و بال تولید کننده ایرانی هم بسته می شود، دولت باید تمام دستگاه های ذیربط را ملزم به عدم واردات محصولاتی کند که در داخل مشابه آن تولید می شود.

وی همچنین ابراز داشت: این کارخانه در برنامه ریزی جدید خود گام بلندی برای تامین انواع بلبرینگ مورد نیاز کشور برداشته و می کوشد تا پوشش پنج درصدی بازار داخلی را افزایش دهد.

 

Leave a comment

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.