روش روانکاری بلبرینگها چگونه است ؟؟؟

انتخاب روانكار مناسب و روش روانكاري براي هر كاربرد مهم بوده و بخشي از تعمير و نگهداري صحيح مي‌باشد.
مجموعه كاملي از گريس‌ها و روغن‌ها براي روانكاري بيرينگ‌ها موجود مي‌باشند. همچنين روانكارهاي جامد را، براي شرايط دمايي بالا نيز بايد به اين مجموعه اضافه كرد. انتخاب  روانكار بستگي به شرايط كاركرد، نظير محوده دما، سرعت و اثر محيط اطراف دارد.
بهترين  شرايط دماي كاركرد وقتي به دست مي‌آيد كه حداقل مقدار روانكار لازم براي روانكار لازم براي روانكاري مطمئن تأمين شود. ولي در شرايطي كه روانكار وظايف ديگري نظير آب‌بندي وانتقال حرارت را به عهده دارد، به مقدار روانكار بيشتري نياز است.
روانكار موجود در يك چيدمان بيرينگ‌ها به تدريج به علت  كارمكانيكي، پيرشدن و آلوده شدن خواص روانكاري خود را از دست مي‌دهد. بنابراين لازم است گريس جديد اضافه يا به طور كامل تعويض شود و براي روغن، وجود فيلتر و تعويض روغن در محدودهاي زماني معين لازم است.
اطلاعات و توصيه‌هاي اين بخش براي بيرينگ‌هاي بدون آب‌بند و يا حفاظ فلزي مي‌باشند.
بيرينگ‌هاي آب‌بند شده يا به حفاظ فلزي در هر دو طرف محتوي گريس مي‌باشند و اطلاعات مربوط به گريس اين بيرينگ‌ها در بخش مربوط به گريس اين بيرينگ‌ها در بخش مربوط به آن بيرينگ به همراه خلاصه‌اي از داده‌هاي عملكردي گريس آورده شده است.
معمولاً عمر گريس در بيرينگ‌هاي آب‌بند شده از عمر بيرينگ بيشتر است، لذا به جز موارد خاص، تمهيداتي براي روانكاري مجدد اين بيرينگ‌ها در نظر گرفته نشده است.

Share this post

Leave a comment

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.